A weboldalon sütiket (cookie) használunk annak érdekében, hogy javítsuk a felhasználói élményt és jobb szolgáltatást nyújtsunk. 

Szellőztető rendszer alapszerelése monolit vasbeton födémben

Szellőztető rendszer alapszerelése monolit vasbeton födémben
Gyakori eset, hogy a központi szellőztető rendszer csőrendszerét a monolit beton födémben rejtik el, ezt mutatjuk be. 

A szellőztető rendszer szerelése jellemzően (legalább) két ütemben valósul meg. Első ütemben az alapszerelésre kerül sor: a csövek és csatlakozó dobozok, esetleg még az osztódobozok elhelyezése történik meg. Jó esetben az alapszerelés után teljesen rejtetté válik az épület becsövezése, a helyiségek csövekkel való megközelítése. Elrejteni általában álmennyezetben, monolit beton födémben vagy hőszigetelési rétegben lehet a rendszert.

Ez a bejegyzés a monolit vasbeton födémben való szerelést mutatja be.
Ez talán a legjobb módszer, hiszen az amúgy is meglévő födémben vezetve a csöveket gyakorlatilag nem lesz plusz helyigénye a csövezésnek. A helyiségek friss levegővel való ellátása és az elszívások is így a mennyezetről történnek, ami optimális.
A flexibilis csövek (DN = 75 mm) és a helyiségek fölé kerülő, légszelep fogadó csatlakozó dobozok (kb. 110 mm) az alsó és felső vashálózás között helyezkednek el. Az alsó vasalás szerelése után kell lefektetni a rendszert. A csöveket gyorskötözővel is rögzíteni kell, hogy betonozáskor ne ússzanak fel. A csatlakozókat a kis füleik segítségével és drótokkal kell a vasalathoz rögzíteni, hogy ne emelkedjenek el a helyiségek jövőbeni mennyezetétől.

Az osztódobozok is kerülhetnek a födémbe, feltéve, hogy a magasságuk ezt engedi. A képen kb. 125 mm magas osztódobozok láthatóak, a 160 mm-es "fő" csonkok lefelé néznek; alattuk lesz a gépészeti helyiség, benne a szellőztető gép és a rendszer egyéb tartozékai.
PVCU csatlakozó doboz a hálószoba felett:

20-21 cm vastag monolit vasbeton födémben legtöbb esetben gond nélkül elfér a rendszer. Ráadásul 100 méter cső még 0,4 m3 betont is megspórol … :)